שאלות ותשובות

בכל דירה גרים בין 1-6 דיירים

הדירות שלנו ממוקמות בכל רחבי העיר ירושלים.

מערך הדיור של אקים ירושלים אחראי לדיירים שלו 24/7 ונותן מענה לכל צרכיהם הבריאותיים, הנפשיים והיום יומיים.

מספר המדריכים תלוי בצורכי הדיירים באותה הדירה. יש דיירים הזקוקים להשגחה של 24/7 ויש דירות שבהן הדיירים עצמאיים יותר ושם המדריך נמצא בשעות אחה"צ והערב.

בדירות הזקוקות לכך יש השגחה צמודה והמדריך נשאר בדירה למשך כל הלילה.

כן. יש דירות המיועדות לאוכלוסיות ייעודיות ונותנת מענה לצרכים שלהם. הדירות מותאמות לצרכים של כל אחד ואחת, כולל לאוכלוסייה הדתית.

הדירות הן הבית של הדיירים. הם יכולים לשהות בו ככל רצונם, גם היציאות הביתה תלויות ברצון הדיירים והמשפחות.

כן. מסיבות שונות, ניתן יהיה לעבור לדירה אחרת.

ודאי. משפחות יכולות להגיע לביקורים. הדיירים הם אלו הקובעים את ההתנהלות היומית שלהם. במידה והם רוצים לפגוש את המשפחה הם יכולים לצאת. המשפחות רשאיות לבקר באופן חפשי בדירה.

העבודה המקצועית עם הדיירים כוללת בתוכה שיתוף מלא של המשפחות בכל שלב ושלב. החלטות משמעותיות מתקבלות בשיתוף ובשיח עם ההורים.

הדיור באקים ירושלים ממומן על ידי משרד הרווחה, באמצעות קצבת ביטוח לאומי וע"י תוספת תקציבית נוספת. למצטרפים לדיור באקים ירושלים אין תשלום נוסף. קצבת הנכות של הדייר, מתחלקת כך ששמונים אחוזים מועברים למערך הדיור של אקים ירושלים ועשרים אחוזים נשארים אצל המשפחה. כל ההוצאות ממומנות על ידי אקים ירושלים לרבות הדיור, הוצאות המחיה, חופשות, בילוי ופנאי.

אנחנו באקים ירושלים מעודדים חיי חברה פעילים. הדיירים נפגשים בחוגים השונים, במפגשים יזומים בין דירות וכן מתקיימים אירועים שנתיים לכל דיירי מערך הדיור (חנוכה, פורים, יום העצמאות ועוד).
פעילות שעות הפנאי: לכל דייר יש תקציב שנתי המיועד לחוגים. באקים ירושלים יש מגוון רחב של חוגים ובנוסף, על פי רצונם של הדיירים, ניתן להשתתף בחוגים של המרכזים הקהילתיים ובמקומות נוספים.