אודות

עמותת אקים ירושלים היא בראש ובראשונה בית. העמותה הוקמה לפני למעלה מ-70 שנה ומטרתה לספק שירותים מקיפים עבור ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות ברמות תפקוד שונות.

המעטפת של אקים ירושלים כוללת תמיכה, פתרונות דיור ופעילויות, לכל גיל:

אקים ירושלים

ילדים

תלמידים ותלמידות בני 7 עד 16 זכאים ליום שהות ארוך (צהרון), שנועד לאתגר אותם ולהכניס עניין ליום שלהם ובמקביל לאפשר זמן פנוי להוריהם. שירות זה מאפשר התייחסות יחידנית ואיכותית עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, הם מקבלים ארוחה מזינה ומבלים את שעות אחר הצהריים בפעילויות מגוונות כגון: חוגי חיות, דרמה, יצירה, ספורט, אפייה ועוד.

אקים ירושלים

מבוגרים צעירים (40-21)

המבוגרים-צעירים נהנים מדיור בקהילה, שמאפשר התפתחות אישית של כל דייר ודיירת ומערך הדיור מותאם היטב לצרכיהם. חלק מהדירות נמצאות תחת השגחה 24 שעות ביממה ובחלק מהן המדריכים עוזבים בלילה, לפני השינה.

אקים ירושלים

מזדקנים (45 ומעלה)

ברשותנו הוסטלים שמותאמים לדיירים המזדקנים, שמלווים על ידי צוות רפואי ופיזיותרפיסט צמודים. הצוות שלנו מלווה אותם במסירות ודואג לצורכיהם הפיזיים והרגשיים כאחד, החל מפעילות ופנאי לרווחתם והנאתם המרבית ועד ארוחות מזינות שמוגשות על פי תפריטים, שנבנו בהתאמה ע"י דיאטנית.

עמותת אקים ירושלים היא בית חם עבור כלל הדיירים

העמותה אינה פוליטית והיא משרתת את בני ובנות כל קבוצות האוכלוסייה בירושלים ללא כל הבדלי דת, השתייכות או עדה.

משאבי העמותה אינם ממומנים במלואם על ידי משרד הרווחה, ולכן, אנחנו באקים ירושלים מגייסים משאבים נוספים ממקורות חיצוניים לכיסוי הוצאות העמותה, ביניהם: שירותי תרבות ופנאי, לימודים והעשרה ושירותים פרא-רפואיים.

הצוות והמתנדבים, שמגיעים מהארץ ומחוצה לה, מעוניינים לעשות את הטוב ביותר כדי להפוך את חייהם של הדיירים למעניינים ומרגשים, בדרך שתגרום לכל אחד מהם לבוא לידי ביטוי ולהתפתח באופן אישי, על פי נטיות ליבם.

הדיירים נחשפים לשפע רב של תרבות:, הצגות תיאטרון, מופעי שירה ובידור, מוזיאונים וסדנאות אומן. כולנו יחד, מהווים חלק ממשפחה אחת גדולה – חוגגים ימי הולדת, משחקים ומבלים.

חזון אקים ירושלים

אנו שואפים לכך שירושלים תהיה עיר מכילה ואוהבת לאנשים עם צרכים מיוחדים. עיר שוויונית המתייחסת אל כלל תושביה בכבוד ובאכפתיות. רווחתו של אדם המתמודד עם מגבלות שונות תהיה בראש סדר העדיפות של נותני השירות בעיר, וכך תושבי העיר יגלו סבלנות וסובלנות, אהבה וחיבור לאנשים מיוחדים.

על מנת לממש את החזון, אנו באקים ירושלים פועלים ללא לאות לקידום אג'נדה של הכללה. אקים ירושלים שואפת להעניק שירותים ותמיכה לדיירים שלה, כל אחד על פי רצונו ושאיפותיו: למי שבוחר במגורים עם בני משפחתו, למי שמעוניין לגור בדיור בקהילה יחד עם שותפים ולמי שרוצה להעצים את עצמו ואת כישוריו במגוון פעילויות לשעות הפנאי. לכולנו ניתנה הזדמנות שווה ובאקים ירושלים שואפים להעניק אפשרויות.

אקים ירושלים

משפחת אקים ירושלים

ניר לוי

סמנכ"ל מנהל משאבי אנוש וכספים

איזבל מיקלף

מנהלת מערך דיור

נעמה סמואל

מנהלת מרכז תמיכה במשפחה

דינה ברהום

רכזת דירות

שחר סדן

רכזת מחלקת פיתוח משאבים

נירוז חילו

עובדת סוציאלית

אכרם מוהתדי

מנהל הוסטל מגן

אביבה טופול

מנהלת הוסטל בית לאו

גסאן עלאן

אח מערך הדיור

נירה זקן

מזכירת מערך דיור

רבקה אדם

מנהלת משרד

אקים ירושלים גאה לשתף פעולה עם משרד הרווחה, עיריית ירושלים וכן עם קרנות ותורמים פרטיים. נשמח מאוד אם תמצאו לנכון לפתוח את הלב ולהצטרף גם אתם למשפחת אקים ירושלים!

אקים ירושלים