מערך הדיור

לפני למעלה מ-70 שנה, כשאקים ירושלים פתחה את מערך הדיור שלה, הייתה זו הפעם הראשונה שהוסטל לאנשים עם צרכים מיוחדים נפתח ממש בתוך העיר. זאת מתוך השקפה שאנשים עם צרכים מיוחדים הם חלק בלתי נפרד משאר התושבים וניתוק של אוכלוסיה זו, לא יעלה על הדעת. מאז ועד היום אנו חותרים לשילובם של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה כיאה לחברה מתוקנת ובריאה. מאז נפתחו עוד ועוד דירות והוסטלים ברחבי העיר ודיירנו הם חלק בלתי נפרד מתושבי העיר ירושלים.

אקים ירושלים
אקים ירושלים

אקים ירושלים בקורונה

מערך הדיור של אקים ירושלים עבר שינויים משמעותיים עקב משבר הקורונה. בשל מחלות רקע, רבים מדיירנו נמצאים בסיכון גבוה להידבקות בנגיף, ועל כן הצוותים שלנו עושים כל מה שאפשר כדי להגן עליהם ולשמור על סביבה בטוחה ובריאה. בשל מגבלות הקורונה, רוב הדיירים לא יכולים לצאת לעבודה הקבועה שלהם ולפעילויות הפנאי. אקים ירושלים שמה לה למטרה לספק איכות חיים ופעילויות מעשירות ומגוונות בתוך הדירות וההוסטלים. הדיירים שלנו אמנם מתגעגעים לעבודה, אך עסוקים בשלל פעילויות פנאי, תוך הקפדה מלאה על מגבלות משרד הרווחה והבריאות. אנו גאים מאוד בצוותים שלנו ובהתנהלותם המקצועית והתגייסותם בעת מצב החירום.

אקים ירושלים

הדירות של אקים ירושלים

אקים ירושלים דואגת למרחב האישי והקבוצתי של כל דייר. הדירות שלנו מודרניות, מטופחות ומשרות אווירה חמימה של בית. הדירות פזורות ברחבי העיר, מה שמאפשר חיים נוחים עם נגישות לשירותים, כמו: תחבורה ציבורית, מרחבים עירוניים, קופות חולים ומרכזי קניות.

חשיבות עליונה בדירות של אקים ירושלים היא איכות החיים של כל דייר הן בשותפים לדירה המותאמים באופן אישי והן בהקפדה על נושא הבטיחות בדירה ונגישותה. הדיירים משובצים לדירות השונות על פי התאמה חברתית מבחינת גיל, רמת התפקוד ואורח החיים. תכנון הדירות של אקים ירושלים נותן ביטוי לתחומי העניין של הדיירים לטעמם האישי. כל דייר מקבל את הטיפול, הליווי והכלים הנדרשים לו באופן אישי ולוקח חלק בפעילות הפנאי על פי רצונו. אנו מקפידים לשמור על קשר הדוק בין הדיירים למשפחותיהם.