אנשי מקצוע

עובדים סוציאליים

כל דייר מקבל ליווי רגשי מהצוות הסוציאלי המקצועי של אקים ירושלים. הליווי כולל פגישות אישות, ביקורי בית, ולפי הצורך פגישות עם המשפחה ומקום העבודה. הליווי מתואם עם צוות הדירה או ההוסטל, כל דייר יקבל את מלוא התמיכה לה הוא זקוק.

רופא

3 פעמים בשבוע מבקר רופא בכיר מהדסה בהוסטלים של אקים ירושלים, הרופא מלווה את הדיירים שנים ומכיר אותם ואת התיק הרפואי שלהם היטב.

קלינאי תקשורת

תחומי העיסוק של קלינאי תקשורת הינם איתור, אבחון, טיפול ושיקום של אנשים עם הפרעות שמיעה, תקשורת, שפה, דיבור (קול, היגוי וקצב דיבור), בליעה ואכילה.

תזונאית

בכל מסגרת נבנה תפריט מאוזן, על ידי גורמי מקצוע.

פיזותרפיסט

אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית עלולים לסבול מבעיות במערכת התנועה הכוללות שרירים, מערכת השלד והעצבים בשל מגוון סיבות כגון מוגבלות פיזית המתלווה למוגבלות השכלית, מוגבלות תנועה בגיל המבוגר או בשל תסמונת המלווה בהידרדרות פיזית (כגון תסמונת רט). בשל כך, טיפולי הפיזיותרפיה חשובים עבורם על מנת לשמר ולשפר איכות חיים ומיומנויות תנועה.

מרפא בעיסוק

ריפוי בעיסוק הוא תחום טיפולי-שיקומי-חינוכי שנועד לסייע למטופל בתחום הפיזי, הקוגניטיבי הרגשי והחברתי. הטיפול מתמקד בשיפור היכולות התפקודיות על מנת לקדם פעילות יום יומית ולאפשר עצמאות רבה ככל הניתן. לכל אדם נקבעת תכנית טיפול אישית בהתאם לצרכים וליכולות.

מטפל חושי

טיפול חושי תורם מאוד לקידומם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. על מנת לאפשר סביבה טיפולית חושית, הוקם חדר הסנוזלן המהווה סביבה רב חושית המשמשת להרגעה, למידה ופיתוח תקשורת.

מנהלת תכניות קידום

תוכניות קידום אישיות מכוונות לסייע לפיתוח הכישורים במידה המיטבית באמצעות תהליך של פיתוח מיומנויות ויכולות. התוכנית כוללת את כל תחומי החיים. מטרתה להביא לשיפור באיכות חייו של האדם לאפשר עצמאות, מימוש וביטוי עצמי.